Materiály a povrchy

Naši specialitou jsou povrchové úpravy. Nabízíme standardní, ale i netradiční druhy patin.

Mosaz lesk, Mosaz patina

Mosaz lesk, Mosaz patina

Mosaz lesk – Standardní barva mosazné medaile bez povrchové úpravy.

Mosaz patina – Při patinování se povrch medaile chemicky stejnoměrně zoxiduje a ztmaví do požadovaného tónu. Tím získá zhled tzv. staromosazi. I takto upravené ražby se můžou opatřit povrchovým lakem, aby se zabránilo dalšímu tmavnutí.

Ocel lesk, ocel starostříbro

Ocel lesk, ocel starostříbro

Levnější variantou vhodnou nejen pro žetony je OCEL. Tento materiál je možno opatřit povrchovou úpravou STAROSTŘÍBRO.

Ocel lesk – Standardní provedení ražby do oceli – bez povrchové úpravy. Vhodné pro levné množstevní ražby. Pro zabránění koroze ocelového výrobku je povrch opatřen bezbarvým lakem.

Starostříbro – Patinováním upravena ražba do oceli. Zabraňuje korozi a zvýrazňuje hrany ražby. Vhodné pro použití při ražbě žetonů. Pro zabránění koroze ocelového výrobku je povrch opatřen bezbarvým lakem.

Měď lesk, měď patina

Měď lesk, měď patina

 Měď lesk – standardní provedení ražby do mědi

Měď patina – patinováním upravena ražba do mědi

Alpaka

Alpaka

Slitina mědi a niklu, dále zinku a případně dalších kovů, známá také pro svůj vzhled jako nové stříbro. Tato slitina je často označována jako pakfong. Dokážeme i zlatit 24 Kt. zlatem.

Stříbro a zlato

Stříbro a zlato

Razíme do drahých kovů STŘÍBRO – ZLATO. V nejvyšší ryzosti 999/1000. Každý výrobek je řádně opuncován opatřen CERTIFIKÁTEM s uvedením hmotnosti, průměru a ryzosti kovu. Zlato 24 kt. Stříbro 999/100.