o nás

Společnost HALEN s.r.o. byla založena v roce 1992.

Předmětem naší činnosti je výroba kování a dřevěných prvků pro starožitný nábytek.Také se zabýváme speciální zakázkovou výrobou kování s garantovaným servisem a opakovatelností výroby. Naše produkce je určena restaurátorským dílnám a výrobcům replik starožitného nábytku. Kování je rovněž vhodné pro výrobce stylového nábytku z masivu.

Další naší činností je zakázková ražba mincí a medailí, jak z běžných, tak i drahých kovů. Zlatohorská mincovna se nachází v pohádkovém kraji známém pro svůj bohatý výskyt zlatonosné rudy, která se zde těžila již v 10. století. V roce 1590 byl nalezen zlatý valoun o váze 1.387 kg a v roce 1591 o váze 1.78 kg.

Každoročně zde probíhá soutěž v rýžování zlata. V roce 2010 zde proběhl i SVĚTOVÝ ŠAMPIONÁT v této disciplíně. Naše firma na tuto akci dodala unikátní medaile.

Kvalita našich výrobků se opírá o dlouholetou výrobní praxi. Známkou kvality je pro nás také velké množství spokojených tuzemských i zahraničních zákazníků. Firmu Halen naleznete na ulici Kostelní ve Zlatých Horách.